GÖÇÜK DÜZELTME

Boyasız Göçük Düzeltme Öncesi
Boyasız Göçük Düzeltme Sonrası

Boyasız Göçük Düzeltme, dış darbeler sonucu (taş, çeşitli vuruklar, dolu hasarları vb.) aracın kaporta aksamında, saç ve alüminyum alaşımlı paneller üzerinde meydana gelen, genel olarak boyanın zarar görmediği, daha önce boya işlemi uygulanmamış, macunlu olmayan bölümlerindeki kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın boyasına zarar vermeden ve herhangi bir boyama işlemi olmadan düzeltilerek mümkün olduğunca eski haline getirilme tekniği ve uygulamasıdır.

Boyasız Göçük Onarımı tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Onarım işleminden net bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki parçanın uzamamış (genleşmemiş) olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluklar vb.) noktalarda kaporta göçükleri Yapıştırmalı Göçük Çektirme seti ile düzeltilebilir. Çift cam olan veya cam aralığından girilemeyen kapı içi, bagaj, bagaj kapağı, tavan gibi kapalı parçalarda iç döşemelerin yerinden sökülerek göçük düzeltme uygulaması yapılması mümkündür.

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.